Nazwa witryny (Kronospan Design Center)

Kronospan Design Center - Szczecinek

Ulubione

Sklejka sosnowa produkowana w naszym białoruskim zakładzie to jeden z naszych najmłodszych produktów. Piękno i naturalność drewna uchwycone w kawałku płyty – to właśnie wyróżnia ją w asortymencie produktowym Kronospan.

Sosna charakteryzuje się jasnożółtą barwą i wyraźnym usłojeniem. Dzięki temu wykorzystując ten materiał mamy wrażenie obcowania z surowym drewnem. Kronospan zdecydował się na wariant wodoodporny, który osiągamy stosując odpowiednie kleje łączące poszczególne warstwy uzyskując całe spektrum grubości do nawet 39 mm.

Sklejka jest produktem ekologicznym i tańszym niż lite drewno. Jako materiał charakteryzuje się lekkością, nieprzepuszczalnością ciepła i większą wytrzymałością niż pozostałe płyty drewnopochodne. Dlatego idealnie nadaje się do wymagających zastosowań w budownictwie, konstrukcji mebla i pracach wykończeniowych.

W naszej ofercie znajdziecie kilka grup asortymentowych sklasyfikowanych według walorów estetycznych powierzchni: Klasa I - pure beauty, Klasa II – natural, Klasa III – rustical, Klasa IV: strong. Dodatkowo dzięki grubowarstwowy fornir sklejka Kronospan nadaje się do głębokiej obróbki za pomocą np. szlifowania, szczotkowania lub piaskowania.

Kilka bardzo ciekawych zastosowań tego produktu zobaczycie we wszystkich budynkach należących do kompleksu Kronospan Design Center – jednym z nich jest showroom Studio MDF, gdzie została przygotowana specjalna, widoczna na zdjęciu ekspozycja. 

Produkty w inspiracji