Nazwa witryny (Kronospan Design Center)

Kronospan Design Center - Szczecinek

Ulubione

O nas

Kronospan Design Center

Kronospan Design Center w Szczecinku (KDC) to niekonwencjonalne i nowoczesne centrum szkoleniowo-ekspozycyjne. Miejsce to zostało w całości poświęcone produktom i działalności wiodącego producenta płyt drewnopochodnych – firmy Kronospan. Służy zarówno specjalistom branży drzewnej i meblarskiej, jak i studentom oraz organizatorom różnego rodzaju wydarzeń.

To niepowtarzalne centrum zostało stworzone dzięki wizji oraz pracy najlepszych projektantów i architektów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii stało się nie tylko płaszczyzną rozwoju sektora drzewnego, meblarskiego i budowlanego, ale także miejscem wymiany cennych doświadczeń i inspiracji. Na terenie KDC odbywają się prestiżowe wydarzenia branżowe, szkolenia oraz targi. Obiekt został przystosowany do organizacji zarówno dużych eventów, jak i kameralnych przyjęć.

KDC zajmuje powierzchnię ponad 3 ha, którą tworzą dwie hale wystawiennicze i ekspozycyjne, wyposażony w dwie sale multimedialne budynek szkoleniowy KronoAkademia, a także innowacyjny, zbudowany w technologii pasywnej z wykorzystaniem materiałów Kronospan rozsuwany dom pokazowy o powierzchni ok. 300 m2. Częścią kompleksu jest również industrialna restauracja, która może jednorazowo przyjąć ok. 200 gości.

Każdy odwiedzający centrum zapozna się z pełną gamą produktową Kronospan – ich specyfiką oraz właściwościami. Prezentujemy tu zarówno standardowe, jak i nietypowe formy zastosowań naszych materiałów. Co najmniej raz w roku zmieniamy ekspozycję, aby podążać za obowiązującymi trendami i być o krok do przodu.

Dzięki temu możemy prezentować nowości produktowe, które często pojawiają się w ofercie Kronospan podzielonej na trzy główne segmenty:

  • Kronobuild – materiały skierowane do przemysłu budowlanego
  • Kronodesign – materiały skierowane do przemysłu wnętrzarskiego (głównie produkcja mebli)
  • Krono Original – podłogi i produkty wykończeniowe

Kronospan Design Center to przede wszystkim wiedza o produktach, którą chcemy dzielić się z każdym, kto po nią sięgnie. To miejsce otwarte na ludzi chcących rozwijać swoją pasję i pogłębiać wiedzę o produkcie, a także szukających natchnienia lub specjalistycznej porady. Jesteśmy po to, żeby Was zaskoczyć, zainspirować i wprowadzić w piękny świat nowoczesnego designu.

Zaproszenie

Kronospan zaprasza organizatorów różnego rodzaju wydarzeń do wynajmowania części lub całości Kronospan Design Center.