Nazwa witryny (Kronospan Design Center)

Kronospan Design Center - Szczecinek

Ulubione

HM_2017_0903_LQ.JPG

#GaszynChallenge w Kronospan – pompujemy dla Kajtusia

Pomaganie jest dobre. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Dlatego pracownicy Kronospan Polska postanowili dołączyć do kampanii wspierającej dzieci chore na SMA. Dzięki nominacji od firmy Schilsner i Nadleśnictwa Borne Sulinowo mały Kajtuś ze Świdwina będzie miał szansę zdobyć potrzebny lek.

W słoneczne popołudnie na terenie Kronospan Design Center pracownicy Kronospan Polska wspólnie pomopowali dla Kajtusia, u którego 10 kwietnia stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni typu 1 (SMA). Ten piętnastomiesięczny dzielny chłopiec w ciszy walczy z nieuleczalną chorobą, na którą jest tylko jedno lekarstwo – najdroższy lek świata kosztujący ponad 9 milionów złotych.

Akcja, w której wzięliśmy udział, nazywa się #GaszynChallenge. Zasady określone przez organizatora zbiórki są bardzo proste – każdy robi 10 pompek lub 10 przysiadów. Jeśli uczestnicy wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeśli nie, to do puszki wpada co najmniej 10 zł.

Nominowani mają 48 godzin na podjęcie wyzwania, a następnie wyznaczają trzy inne osoby. My wybraliśmy naszych partnerów ze Szczecineckiego Klastra Meblowego: Grześkowiak Komponenty, BHK i Stol-Tap. Trzymamy kciuki za Wasze zmagania.

Zbiórka dla Kajtka ciągle trwa – możecie przyłączyć się do niej nawet teraz. Link znajdziecie tutaj: https://www.siepomaga.pl/dzielny-kajtus


Najnowsze aktualności

Warsztaty taneczne

Kronospan Design Center znów stał się miejscem, gdzie swoje wsparcie ma sztuka, a w tym wypadku również sport i wychowywanie młodzieży w duchu zdrowej rywalizacji. Blisko 40 młodych tancerzy wzięło udział w lipcowych półkoloniach organizowanych przez Klub Tańca Towarzyskiego AIDA Szczecinek.

Koncert karnawałowy z repertuarem Franka Sinatry

Kronospan Design Center to również miejsce, które inspiruje, promuje sztukę i wspiera kulturę. Tak też było 7 lutego 2020 r. Na kameralnej scenie KDC wystąpiła szczecinecka Szkoła Muzyczna im. Oskara Kolberga wraz z solistami – Magdaleną Górecką oraz Łukaszem Jakóbczykiem – w repertuarze najpiękniejszych piosenek Franka Sinatry.