Nazwa witryny (Kronospan Design Center)

Kronospan Design Center - Szczecinek

Ulubione

IMG_1620.jpg

Kronospan Design nadal w Centrum

Kronospan Design nadal w Centrum

Od wielu lat czerwiec w kalendarzu Kronospan to czas świętowania. Gdyby nie pandemia, to w zeszłym roku obchodzilibyśmy X edycję największych w branży targów Hausmesse. W 2021 r. pierwszy z letnich miesięcy także nie rozpocznie się tradycyjnym eventem. Ale KDC to nie tylko kilkudniowe targi. To przede wszystkim miejsce, gdzie wiedzę zdobywają wszyscy ci, którzy chcą poznać nasze produkty.

Pandemia pokrzyżowała plany wielu aktywności, które były zaplanowane na terenie Kronospan Design Center. Jednak udało się utrzymać stały kontakt z tymi, dla których przestrzeń KDC jest źródłem wiedzy, inspiracji i pomocy w codziennej pracy. Nieprzerwanie mieliśmy możliwość spotykania się z klientami, architektami, projektantami i osobami prywatnymi zainteresowanymi naszymi produktami. Choć nie zawsze osobiście.

Jeszcze w sierpniu i we wrześniu w czasie luzowania obostrzeń udało się zorganizować w pełnym reżimie sanitarnym serię spotkań dla Stref Płyt, które chciały dowiedzieć się jak najwięcej na temat portalu internetowego kronospfera.pl. Podczas trzech sierpniowych i dwóch wrześniowych dni przeszkoliliśmy ponad 50 osób. W październiku spotkaliśmy się z architektami i projektantami z całej Polski, którzy zechcieli odwiedzić Szczecinek.

Zima była czasem przygotowań do rozpoczętych w lutym szkoleń on-line, które nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. W profesjonalnie zaaranżowanym studiu opowiadamy o całym portfolio produktowym Kronospan. Nie brakuje informacji o doskonale znanych produktach, takich jak płyta laminowana czy blaty robocze, ale także o nowościach w obszarze SPC i sektorze skierowanym do budownictwa.

Ze szkoleń, które realizujemy w sieci, skorzystało aktualnie ok. 300 osób. Większość z kursów kierowana jest do pracowników Stref Płyt, ale także raz w miesiącu realizujemy dedykowane spotkania dla architektów i projektantów. Miejsca na nie są limitowane i ciągu kilku godzin od rozpoczęcia rejestracji wszystkie są zarezerwowane. W KDC z zakresie produktu szkolimy również nowych pracowników. Jeśli są w Szczecinku, to zapraszamy ich na ul. Pilska 2 i oprowadzamy po ekspozycji, a pozostających w innych lokalizacjach spotykamy on-line.

Oprócz szkoleń produktowych na terenie KDC odbywają się regularnie szkolenia z obsługi wózków widłowych i podnośników koszowych dla naszych pracowników. Ostatnio gościliśmy również kolegów z Silva, którzy odbywali kurs brakarski. Do dodatkowych aktywności KDC może zaliczyć realizacje innych działań w sieci (np. szkolenie dla zaangażowanych w marketing/szkolenia ze wszystkich zakładów Kronospan na świecie, nagranie szkolenia produktowego dla kolegów z Ufa).

To także wizyty osób prywatnych chcących poznać i zobaczyć na żywo nasze produkty. W tym roku takie osoby pojawiają się bardzo często, a to za sprawą paneli SPC Rocko, których ekspozycja znajduje się właśnie w KDC. Pozostałe działania to m.in. warsztaty recyklingowe dla seniorek z Uniwersytetu III Wieku, które realizowane były przez cały rok akademicki, filmiki z akcji charytatywnych mających miejsce na terenie Kronospan Design Center, a także akcja wsparcia zdrowia psychicznego dzieci tworzona wspólnie ze Szkołą Podstawową w Okonku i wiele innych, o których opowiemy innym razem.

 

Szkolenie produktowe na terenie KDC Kronospan

Prezentacja Kronodesign

Ekspozycja SPC Rocko


Najnowsze aktualności

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.

Warsztaty taneczne

Kronospan Design Center znów stał się miejscem, gdzie swoje wsparcie ma sztuka, a w tym wypadku również sport i wychowywanie młodzieży w duchu zdrowej rywalizacji. Blisko 40 młodych tancerzy wzięło udział w lipcowych półkoloniach organizowanych przez Klub Tańca Towarzyskiego AIDA Szczecinek.

#GaszynChallenge w Kronospan – pompujemy dla Kajtusia

Pomaganie jest dobre. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Dlatego pracownicy Kronospan Polska postanowili dołączyć do kampanii wspierającej dzieci chore na SMA. Dzięki nominacji od firmy Schilsner i Nadleśnictwa Borne Sulinowo mały Kajtuś ze Świdwina będzie miał szansę zdobyć potrzebny lek.