Nazwa witryny (Kronospan Design Center)

Kronospan Design Center - Szczecinek

Ulubione

Sinatra - social media0094.jpg

Koncert karnawałowy z repertuarem Franka Sinatry

 

Kronospan Design Center to również miejsce, które inspiruje, promuje sztukę i wspiera kulturę. Tak też było 7 lutego 2020 r. Na kameralnej scenie KDC wystąpiła szczecinecka Szkoła Muzyczna im. Oskara Kolberga wraz z solistami – Magdaleną Górecką oraz Łukaszem Jakóbczykiem – w repertuarze najpiękniejszych piosenek Franka Sinatry.

Hala tego dnia przekształciła się w małą filharmonię – zmieniliśmy dekoracje, aby przybliżyć słuchaczom klimat wielkich sal koncertowych i przenieść ich w świat muzyki. Przestrzeń idealnie obrazowała nastrój panujący w KDC – odrobinę podniosły, pełen oczekiwania, a przy dźwiękach pierwszych nut zanurzony w latach 50. i nieco romantyczny ze względu na zbliżające się Walentynki.

Ponieważ zainteresowanie było tak duże, wraz z organizatorami zdecydowaliśmy się na dwa koncerty tego samego dnia, które dzieliła 30 minutowa przerwa. Głównymi wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele z objętej mecenatem Kronospan szkoły muzycznej działającej na terenie Szczecinka. Towarzyszyli im wybitni soliści, którzy świetnie czuli się w repertuarze amerykańskiego muzyka.

Całość prowadziła Agnieszka Orłowska – Dyrektor szkoły – która raz za razem przybliżała wypełniającej salę widowni sylwetkę głównego bohatera koncertu. Dzięki dobrej organizacji i świetnej oprawie oba koncerty zakończyły się owacjami na stojąco i prośbami o bisy. Szczecineckie media oceniły wydarzenie jako niebanalne, charyzmatyczne i pełne emocji.

To drugi koncert zorganizowany wspólnie ze szczecinecką szkołą muzyczną i z pewnością nie ostatni. Czekamy na następne projekty, które będą mogły być wspierane przez Kronospan i organizowane w przestrzeni KDC.  

 


Najnowsze aktualności

Kronospan Design nadal w Centrum

Od wielu lat czerwiec w kalendarzu Kronospan to czas świętowania. Gdyby nie pandemia, to w zeszłym roku obchodzilibyśmy X edycję największych w branży targów Hausmesse. W 2021 r. pierwszy z letnich miesięcy także nie rozpocznie się tradycyjnym eventem. Ale KDC to nie tylko kilkudniowe targi. To przede wszystkim miejsce, gdzie wiedzę zdobywają wszyscy ci, którzy chcą poznać nasze produkty.

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.

Warsztaty taneczne

Kronospan Design Center znów stał się miejscem, gdzie swoje wsparcie ma sztuka, a w tym wypadku również sport i wychowywanie młodzieży w duchu zdrowej rywalizacji. Blisko 40 młodych tancerzy wzięło udział w lipcowych półkoloniach organizowanych przez Klub Tańca Towarzyskiego AIDA Szczecinek.