Nazwa witryny (Kronospan Design Center)

Kronospan Design Center - Szczecinek

Ulubione

Sinatra - social media0094.jpg

Koncert karnawałowy z repertuarem Franka Sinatry

 

Kronospan Design Center to również miejsce, które inspiruje, promuje sztukę i wspiera kulturę. Tak też było 7 lutego 2020 r. Na kameralnej scenie KDC wystąpiła szczecinecka Szkoła Muzyczna im. Oskara Kolberga wraz z solistami – Magdaleną Górecką oraz Łukaszem Jakóbczykiem – w repertuarze najpiękniejszych piosenek Franka Sinatry.

Hala tego dnia przekształciła się w małą filharmonię – zmieniliśmy dekoracje, aby przybliżyć słuchaczom klimat wielkich sal koncertowych i przenieść ich w świat muzyki. Przestrzeń idealnie obrazowała nastrój panujący w KDC – odrobinę podniosły, pełen oczekiwania, a przy dźwiękach pierwszych nut zanurzony w latach 50. i nieco romantyczny ze względu na zbliżające się Walentynki.

Ponieważ zainteresowanie było tak duże, wraz z organizatorami zdecydowaliśmy się na dwa koncerty tego samego dnia, które dzieliła 30 minutowa przerwa. Głównymi wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele z objętej mecenatem Kronospan szkoły muzycznej działającej na terenie Szczecinka. Towarzyszyli im wybitni soliści, którzy świetnie czuli się w repertuarze amerykańskiego muzyka.

Całość prowadziła Agnieszka Orłowska – Dyrektor szkoły – która raz za razem przybliżała wypełniającej salę widowni sylwetkę głównego bohatera koncertu. Dzięki dobrej organizacji i świetnej oprawie oba koncerty zakończyły się owacjami na stojąco i prośbami o bisy. Szczecineckie media oceniły wydarzenie jako niebanalne, charyzmatyczne i pełne emocji.

To drugi koncert zorganizowany wspólnie ze szczecinecką szkołą muzyczną i z pewnością nie ostatni. Czekamy na następne projekty, które będą mogły być wspierane przez Kronospan i organizowane w przestrzeni KDC.  

 


Najnowsze aktualności

Warsztaty taneczne

Kronospan Design Center znów stał się miejscem, gdzie swoje wsparcie ma sztuka, a w tym wypadku również sport i wychowywanie młodzieży w duchu zdrowej rywalizacji. Blisko 40 młodych tancerzy wzięło udział w lipcowych półkoloniach organizowanych przez Klub Tańca Towarzyskiego AIDA Szczecinek.

#GaszynChallenge w Kronospan – pompujemy dla Kajtusia

Pomaganie jest dobre. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Dlatego pracownicy Kronospan Polska postanowili dołączyć do kampanii wspierającej dzieci chore na SMA. Dzięki nominacji od firmy Schilsner i Nadleśnictwa Borne Sulinowo mały Kajtuś ze Świdwina będzie miał szansę zdobyć potrzebny lek.